Czy cudem w Sokółce zajmie się prokurator?

„Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa związanego z »cudem w Sokółce«. Chce, by śledczy dowiedzieli się, w jaki sposób cząstka serca znalazła się na hostii w sokólskim kościele. »Mając na względzie fakt, że fragmenty ludzkiego mięśnia sercowego z rzadka wydostają się z organizmu człowieka za jego życia, pytamy czy prokuratura wszczęła dochodzenie mające ustalić pochodzenie tych szczątków?« – piszą w nim racjonaliści. […]
Racjonaliści domagają się zbadania przede wszystkim okoliczności, w jakich tkanka dostała się na zamknięty w tabernakulum komunikant. Sugerują, że mogło dojść do zbezczeszczenia zwłok, być może wykradzionych z prosektorium. Wnioskują więc o przesłuchanie wszystkich osób, które miały z tym styczność, w tym księży i lekarzy, którzy badali próbkę. Ale to niejedyny paragraf, jaki wypunktowano w zawiadomieniu.
– Także podejrzenie popełnienia zabójstwa. Oraz niedopełnienie obowiązków przez stosowne instytucje – co zrobiła prokuratura celem ustalenia tożsamości właściciela znalezionych w hostii tkanek oraz tego, czy umarł śmiercią naturalną? Dlaczego lekarze nie poinformowali organów ścigania? – mnoży pytania Małgorzata Leśniak, prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów”.
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35241,7113582,Cud_w_Sokolce_trafil_do_prokuratury.html

Pełny tekst doniesienia do prokuratury w związku z tzw. cudem w Sokółce

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: