Marsz ateistów obrazi pamięć Jana Pawła II

„Manifestacja ateistów i agnostyków ma przejść ulicami Krakowa z hasłem »Moralność bez wiary«. Nie dość, że organizatorzy na pierwszy w Europie taki marsz wybrali Kraków, to wśród swych licznych pomysłów mają promowanie się na wagonach tramwajów przejeżdżających tuż pod oknem papieskim. To wzbudziło zrozumiałe protesty.
[…] Ateiści mają głowy pełne pomysłów, jak przyciągnąć widzów na swoją manifestację, skoro raczej trudno oczekiwać tłumów aktywnych jej uczestników. Wśród nich – promowanie swego »pozytywnego przesłania« na krakowskich tramwajach, a dokładnie tych obsługujących linię nr 8, której trasa przebiega m.in. obok sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz przez ul. Franciszkańską, pod oknem papieskim.
Takie pomysły już zdobyły grono przeciwników, którzy zainicjowali akcję mającą zapobiec przyjęciu przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie kontrowersyjnych reklam. Listy wysyłane do prezesa MPK zawierają apel, by ta miejska firma nie dopuściła do reklamowania »prowokacyjnego przedsięwzięcia obrażającego mieszkańców Krakowa i pamięć śp. Ojca Świętego Jana Pawła II«”.
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20090921&typ=po&id=po22.txt

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Marsz ateistów obrazi pamięć Jana Pawła II”

  1. Fakkir Says:

    „dziennikarzyna”, który to napisał i wymyślił „obrazę uczuć religijnych przez przejeżdżające tramwaje”, winien udać się po pomoc do specjalisty. może jeszcze nie jest za późno…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: